Główny specjalista ds. finansowo-księgowych

Ogłoszenie numer: 9255221, z dnia 2024-09-16

Związek Rzemiosła Polskiego (ZRP) – krajowa organizacja samorządu gospodarczego rzemiosła zatrudni osobę na stanowisko:

Miejsce pracy: Warszawa

Opis stanowiska

  • dokonywanie wstępnej kontroli dokumentów dotyczących operacji gospodarczych i finansowych pod względem formalno rachunkowym;
  • dekretowanie oraz wprowadzanie dokumentów do ksiąg rachunkowych;
  • wystawianie not, naliczanie odsetek;
  • współpraca z instytucjami zewnętrznymi (US, GUS, Bank);
  • współpraca w sporządzaniu sprawozdań finansowych, statystycznych;
  • znajomość obsługi systemu enova365;
  • prowadzenie ewidencji środków trwałych, naliczanie amortyzacji;
  • rozliczanie PDOP, znajomość przygotowywania deklaracji VAT-7 i VAT- UE (JPK);
  • nadzór nad prawidłowością rozliczeń PDoF;
  • nadzór nad prawidłowym obiegiem dokumentów;
  • obsługa finansowo-księgowa projektów finansowanych z funduszy europejskich z Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego na lata 2021-2027.

Wymagania

  • wykształcenie wyższe (preferowane z zakresu finansów i rachunkowości);
  • minimum 3 lata doświadczenia na podobnym stanowisku;
  • znajomość przepisów z zakresu finansów publicznych oraz rachunkowości i sprawozdawczości;
  • znajomość programu enova365, MS Excel;
  • umiejętność analitycznego myślenia;
  • dobra organizacja pracy;
  • doświadczenie w obsłudze finansowo-księgowej projektów finansowanych z funduszy europejskich.

Oferujemy

  • możliwość zatrudnienia od zaraz;
  • możliwość podjęcia stałej i ciekawej pracy w ramach umowy o pracę;
  • zatrudnienie na czas określony z możliwością przedłużenia umowy i awansu;
  • stabilną i długofalową współpracę.